شبی با شب آفتابی!

نویسنده :عباس جبلی
تاریخ:سه شنبه 2 آبان 1391-01:40 ب.ظ

نمیدونم تئاتر شب آفتابی رو دیدید یا نه؟

تئاتری که در فضای باز و با امکانات فوق العاده از آغاز آفرینش تا قیام حضرت مهدی (عج) رو از نگاه هنری به تصویر میکشه.

سالهای قبل با توزیع شاید ناعادلانه بلیت آن در ایام مبارک رمضان و همچنین محل دور اجرای آن خیلی ها از آن بی نصیب بودند اما با راه اندازی سایت

www.shabe-aftabi.com

و اجرای آن در بوستان ولایت این امکان وجود داره تا هرکس برای یکبار هم که شده برای دیدن آن نمایش اقدام کنه.

در سایت بالا در قسمت سامانه توزیع برگ ورود با ثبت کد ملی میتونید بلیت را چاپ کنید و در روز مقرر با ارائه کارت ملی تشریف ببرید.

معرفی شب آفتابی به نقل از سایت مربوطه:

شب آفتابی منظومه‌ای است که در آن براساس سناریویی مشخص و توسط گروه های کاردان و در فرایندی تشکیلاتی، ابزارها و روشهای مختلف هنری از جمله: موسیقی، نور، دکور، نمایش، جلوه‌های ویژه در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند تا پیامی از پیش تعیین شده را به شکلی واقعی و عینی بر مخاطبین حاضر عرضه بنمایند.

شب آفتابی اتفاقی است که فقط باید آن را دید ... !

توصیه میکنم حتما برید یقینا خوشتون میاد!

... خودم دیروز، دوشنبه اول آبان مصادف با شب شهادت آقا امام باقر (ع) برای دیدن تئاتر رفتم. چند سالی بود که این نمایش اجرا نمیشد و برای اولین بار در بوستان ولایت شاهد نمایش بودم. برای ورود باید از دو درب با کلی مأمور عبور می کردی و پس از پارک اتومبیل می رسیدی به راهروهای چک بلیت؛ بعد از چک کردن بلیت به فضایی غیرمسقف که شخصی آن را سالن انتظار  معرفی می کرد رسیدیم. پس از حدود 45 دقیقه درب ورودی به سالن نمایش را باز کردند و ابتدا خانم ها و سپس آقایان وارد شدند. سیل جمعیت بسیار زیاد بود و نشستن مانند قبل سخت. ابتدا مجری کمی صحبت کرد و نکاتی را متذکر شد و ایکاش ذکر می کرد امشب شب شهادته امام باقر(ع) هم هست. آنقدر این امام مظلوم است که خیلی ها نمی دانستند شب شهادته و بعد از پایان هر سکانس دست و سوت می زدند.

بیش از 80 درصد محتوای نمایش مانند گذشته بود اما از لحاظ نظم و امکانات بهتر شده بود. با اینکه چند بار این نمایش را دیده بودم اما برایم تازگی داشت و بیشتر به عمق مطالب و دیالوگها تأمل می کردم.

نمایش بیش از دو ساعت طول کشید که با توجه به ذیق جا برای نشستن کمی خسته کننده بود اما چاره ای نیز نبود.

نکاتی البته انتقادی به نظرم آمد که باید بیان کنم:

1-کف سالن نمایش را می توانستند با کمی شیب درست کنند تا افرادی که در انتهای سالن هستند به خوبی از تئاتر بهره مند شوند. این نکته از آنجا قابل تأمل است که این فضا به تازگی طراحی و ساخته شده و کاش برای حل این مشکل فکری میشد. در انتهای سالن بسیاری به حالت نیم خیز نظاره گر تئاتر بودند.

2-دکه ای برای فروش ساندویج و خوراکی در نظر گرفته بودند که بسیار بسیار کوچک بود. این غرفه می بایست در کمتر از 45 دقیقه پاسخگوی صدها نفر باشد و جمعیت زیادی مقابل آن تجمع کرده بودند. با در نظر گرفتن زمان حرکت به سمت تئاتر تا پایان نمایش که تقریبا از ساعت 18تا ساعت 23 طول می کشید خرید خوراکی و یا بعضا ساندویج دور از ذهن نبود.

3-از فضای بسیار زیاد پارک ولایت و محوطه شب آفتابی بعید بود که فقط 4 چشمه سرویس بهداشتی در نظر گرفته شود. هوای سرد و باز مشکل صف ایستادن و ... از 4 سرویس یکی از آنها هم فرنگی بود. مجددا یادآور میشوم که در حدود 45 دقیقه تا شروع مراسم مردم می بایست در صورت لزوم از سرویس بهداشتی هم استفاده می کردند. (جمعیت حاضر در سالن انتظار بیش از 2 هزار نفر تخمین زده شد)

علی ایحال غیر از مشکلات فوق شخصا به اجرای این نمایش نمره عالی داده و از ایشان می خواهم انشاءالله با قبول انتقادات فوق نسبت به رفع این موارد اقدام نمایند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic