ترافیک سنگین در نبود پل ده ساله کن!

نویسنده :عباس جبلی
تاریخ:پنجشنبه 25 آبان 1391-06:51 ب.ظ

نمی دانم عمر پل کن به 10 سال رسیده یا نه؟!!! پلی که بالای رودخانه کن در جاده قدیم کرج قرار گرفته و بیش حدود ده سال ساخت آن بطول انجامیده و حال ...


پلی که با صرف هزینه هایی از جیب بیت المال ساخته شده و عمرش به ده سال نرسیده! باید یقه چه کسی را گرفت؟ کدام شرکت پیمانکار؟ کدام ناظر و یا کدام شهردار و مسئول؟

خدایا چرا با افتتاح بی حساب و کتاب این پروژه ها که تنها دلخوشی عمرانی مردم است برایشان اضطراب و استرس و سردرگمی ارمغان می آوردند.

به اندازه کافی که شهر عزیزمان ترافیک دارد در حال حاضر در جاده مخصوص(شهید لشگری) از تهرانسر تا آزادی ترافیک بسیار شدید است (حدود 6 کیلومتر) جاده قدیم از شماره 2 که کلاً بسته است و هرکس هم که بخواهد به سمت میدان شیر پاستوریزه یا میدان فتح یا سه راه آذری و پل ساوه برود به ناچار باید از مسیر آزادی با آن ترافیک وحشتناک رد بشه یا از مسیرکمربندی آزادگان که آن هم دل شیر می خواد. یقینا می دانید با این گرفتاری ها و مشکلاتی که مردم دارند تحمل ترافیک آن هم به خاطر تخریب پلی که عمرش فقط حدود 10 سال است بسیار سخت است.

من ساکن تهرانسر هستم اکثرا با وسایل عمومی و تاکسی سفرهای داخل شهریم را انجام میدم اما الان تنها مسیری که می توان برای رفتن به سه راه آذری پیدا کرد عبور از ترافیک سنگین آزادیه، ترافیکی که با این شرایط باید حداقل حدود 1.5 ساعت از عمرتو هدر بدی. اینجا ایستگاه  مترو نداره و تنها مسیر تاکسی که برای متروداره صادقیس که اونم برای خیلی از ساکنین دسترس نیست چون در اواسط خیابان اصلی تهرانسره و باید یکی دو کورس سوار ماشین بشی، میمونه مسیر آزادی که باز مشکل ترافیک چندین برابر شدشه.

همین دیشب دوستم بیش از 4 ساعت در ترافیک اطراف آزادی گرفتار بود تا آنجا که بنزین اتومبیلش تمام شد. دریغ از وجود یک نفر در میدان شیر پاستوریزه که انبوه ماشینهایی که به سمت پل کن در مسیر بودند را از ادامه مسیر منصرف کنه، اما حیف! آن مسیر چند کیلومتری را لاک پشتی میرفتند و بعد که میدیدند مسیر بسته است باز می گشتند. البته این اتفاق برای حدود ساعت 23 است. در این زمان مأموران زحمتکش راهنمایی رانندگی در چندین نقطه هم مشاهده میشدند که از انصاف به دور است که از ایشان تشکر نکنیم.

صبح امروز(25 آبان) از یک نفر (البته کارگر نبودا) در نزدیکی پل که مشغول کار بود پرسیدم به نظرت چه زمانی این پل درست میشه؟ و اون با هیجان اضطراب آوری که داشت گفت حداقل تا عید طول میکشه و شایدم دیرتر یا زودتر خدا میدونه!

کاش مسئولان از هر سازمان یل نهادی که هستند سریعا به این مشکل بزرگ پاسخ دهند که دلیل این تخریب چی بوده و آیا به مانند آب گرفتگی مترو مدیریت بحران کارش همینه که بعد از بحران بیاد توی صحنه و بعد از حل مشکل به آن افتخار کنند! البته اگر این پل در شمال شهر و جایی که مسئولان رفت و آمد بیشتر داشتند خراب میشد زودتر درستش میکردند و شاهد پیگیری بیشتری بودیم.!
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
رضا
دوشنبه 29 آبان 1391 09:42 ق.ظ
تازه عرشه پل هم شکست خیالت راحت زیر یک سال محاله بتونند درستش کنند پس آسوده بخوابید که شهرداری بیداره
عمو حسین
شنبه 27 آبان 1391 02:05 ق.ظ
من از اهالی شماره 2 هستم. هم کارمندم و هم دانشجو...
مسیری که طی 12 تا15 دقیقه به میدان آزادی می رسیدم از این به بعد باید در 3 تا 4 ساعت طی کنم ...
مشکلاتمون کم بود اینم اضافه شد.
از این بعد صبح ها بجای 6:30 صبح جهت رفتن به محل کار باید 5 راه بیوفتیم.
و بیچاره اونایی از کرج ، اندیشه ،... میان بجای5:30 صبح باید 4:30 از خونه را بیوفتند حالا شما مسیر برگشت با ترافیک روزهای معمولی که اینم به اون اضافه شد حساب کنید...
جاده قدیم کرج یا بزرگراه فتح یکی از شاهراه یی می باشد که با مسدود شدن این پل بار سنگین اون به اتوبان آزادگان، جاده مخصوص کرج، ... و این ترافیک زنجیره وار به همه جا تهران منتقل میشه. از قفل شدن میدان آزادی بگیرید تا تشدید شدن ترافیک ورودی و خروجی های این میدان .... و این ورودی و خروجی ها رو ادامه بدین و ببینید چه مسیرهایی بخاطر این اتفاق ترافیک شدیدی به وجود میاد.
وزیان هایی که مردم از این اتفاق متحمل میشند.
میدونم خیلی ها از اهالی این منطقه و جاهای دیگه به بی تدبیری کسانی که موجب این اتقاق شدند لعنت و نفرین میفرستن.
تنها دعایی که میتونم برایه این آدما بکنم خدایا به حق این شبا عزیز محرم این آدما رو به راه راست هدایت کن . خدایا به راه راست ... راست... فقط راست... همین.
پاسخ عباس جبلی : دقیقا فرمایشتون درسته
امیدوارم صدامون به گوش مسئولین مربوطه برسه!


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic